Pokój dziecięcy to wyjątkowa przestrzeń domu, której aranżacja niekiedy sprawia trudności nawet doświadczonym projektantom wnętrz. Aby dziecko chętnie spędzało czas w swoim małym królestwie należy zadbać o wszystkie szczegóły mające wpływ na bezpieczeństwo dziecka, jego poczucie komfortu i funkcjonalność poszczególnych elementów wyposażenia.

Aranżacja pokoju zależna od wieku dziecka

To, jakimi zasadami będziemy się kierować przy urządzaniu pokoju dla dziecka jest w dużej mierze zależne od jego wieku. Roczniaki będą potrzebowały więcej wolnej przestrzeni, po której swobodnie będzie mógł poruszać się jeździk, podczas gdy dla przedszkolaka ważniejsze będzie miejsce potrzebne na sielankową zabawę ulubionymi zabawkami. Zanim zaczniemy planować wystrój pokoju poznajmy dokładnie gusta swojego dziecka. W tym celu można odwiedzić sklepy meblowe, w których dziecko wskaże z jakich mebelków będzie mogło najwygodniej korzystać a także sklep z zabawkami, w którym dowiemy się jakie gusta ma nasza pociecha i ile miejsca na odpowiednie dla nich zabawki musimy zarezerwować.

Łóżko wybierzmy sami

Dobrej jakości łóżko to podstawa, ponieważ o zdrowy kręgosłup trzeba dbać już od najmłodszych lat a jakość materaca odgrywa w tym ogromną rolę. Gdy już wybierzemy najlepszy model nie zapomnijmy o tym, aby miejscem do uwielbianego przez dzieci skakania była raczej trampolina pokojowa zamiast materaca. Wtedy będziemy pewni, że za kilka tygodni nie czeka nas kolejna wymiana łóżeczka, które nie należy przecież do najtańszych wydatków.